Алкохолна Абстиненция? - Page 10 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
  • Page 10 of 10
  • «
  • 1
  • 2
  • 8
  • 9
  • 10
Forum moderator: elica  
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
Алкохолна Абстиненция?
July Дата: Неделя, 03-02-2019, 4:12 PM |Съобщение 136
С опит
Група: Администратор
Постове: 314
Статус: Извън линия
Здравейте.
Никого няма да убеждавам в нищо, но ви четох и  искам да ви споделя, че алкохолизма е хронична, прогресираща и смъртоносна болест. Тя е душевна, физическа и психическа.
Ако имам нужда от инсулин или съм на хемодиализа дали ще чакам някой да има да ми гледа децата, да ми се подреди работата, да преместят  хемодиализата по-близо до мен, да гледам онлайн как се прави хемодиализа...или веднага днес ще отида да си я направя, защото инак ще умра. Същото е с алкохолизма!
Алкохолната абстиненция преминава, когато физически се отстрани алкохола.  Добре е това да става в болница при някой от нас. Но само това, само по себе си не лекува алкохолизма. Лекува само тялото на алкохолика!  
Сред анонимни алкохолици има изход, чрез програма за възстановяване.
Тя е духовна програма. Отиването на сбирка, както отиването на психолог или въобще отиването някъде не върши работа без предприемане на последващи действия. Моите действия бяха да се хвана като удавник за сламка за програмата с цялото старание и честност на които съм способна за да се спася. Днес съм спасена! Благодаря на Бог и на АА.
Дано се срещнем с някой от вас по пътя на щастливата съдба

elica Дата: Сряда, 06-02-2019, 5:52 PM |Съобщение 137
С опит
Постове: 175
Как си, alikelcheva? Абстиненцията би трябвало да е минала вече. За сбирките на АА можеш да погледнеш тук :

http://www.aa-bg.info/index/grupi_na_aa_v_bulgaria/0-6

Заставам напълно зад написаното от july. Какво имам предвид - ами оказа се, че алкохола е само симптом. А аз си мислех, че ако спра да пия всичко ще се нареди. Но не спирах да пия, защото не можех да понеса това, че нещата не са наред. Омагьосан кръг. И когато спрях да пия и го оставих настрана бях известно време добре. После тревожността бавно започна да се промъква в мен и отново станах неспокойна и раздразнителна. Преди знаех как да "излекувам" това си състояние - с алкохол. Ама сега след като вече не пия - какво? Не ставаше с четене на книги, йога, почивка, шопинг и т.н. Нещо трябваше да се направи, вътре в мен нещо не беше наред. Но аз не знаех какво и как. И тогава дойде помощта в АА - там споделяме опита си. Какво правим, за да нямаме потребност да пием, за да живеем. 
И аз съм благодарна - за моя нов живот.
И аз се надявам да срещна някои от вас по пътя. smile

alikelcheva Дата: Понеделник, 11-02-2019, 1:00 PM |Съобщение 138
От скоро
Група: Потребител
Постове: 15
Здравей, Elica! И всички останали. Абстиненцията отдавна мина, вече месец не съм докосвала "огнената вода". Може би и от лекарствата умът ми се проясни. Дадох си сметка за живота и че съм замествала еднообразието с алкохол. При мен има и наследственост от страна на баща ми и цялата му рода(естествено те всички починаха от натравяне с етанол) Мир на праха им!. Все още не съм се включила в сбирките. На първо четвне ще са по скайп, защото иначе нито на място нито с час ще успея. От време на време пак се затварям в себе си, но все по рядно. Дано този път успея.

alikelcheva Дата: Понеделник, 11-02-2019, 1:09 PM |Съобщение 139
От скоро
И да, права си. Някъде преди време прочетох следното "реалността се появява поради липса на алкохол". Беше нещо в категория вицове, но май е вярно. Важното е като поизбистрим главите да решим проблемите. Иначе си е омагьосан кръг.

elica Дата: Неделя, 17-02-2019, 11:31 AM |Съобщение 140
С опит
Постове: 175
alikelcheva, как си? Как се справяш?

alikelcheva Дата: Понеделник, 25-02-2019, 10:23 AM |Съобщение 141
От скоро
Здравей elica, привет на всички!
Не искам да се хваля, но поне засега се справям доста добре. Дали заради назначената ми терапия или воля, но успявам. Няма да си кривя душата, понякога ми липсва онази еуфория след 1 питие. Но трябва да се намира друг начин. Сега спя по - добре, депресията и тя започна да отшумява.
Желая на всички прекрасен ден!

emabook Дата: Понеделник, 18-03-2019, 1:58 PM |Съобщение 142
С опит
Постове: 46
КАк сте бре хора, никой не пише, да не би да спряхте с пиенето???

Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Алкохолна Абстиненция?
  • Page 10 of 10
  • «
  • 1
  • 2
  • 8
  • 9
  • 10
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.