Добре дошли! - Page 8 - Форум на АА в България

[ Ново съобщение · Потребители · Правила на форума · Търсене · RSS ]
Page 8 of 9«126789»
Forum moderator: elica 
Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Добре дошли!
alexander Дата: Сряда, 22-11-2017, 5:23 PM |Съобщение 106
Новак
Група: Потребител
Постове: 12
Статус: Извън линия
Здравейте,
аз 6-ти ден не съм поркал нищо smile Не съм умрял. Днес един пред мен си отвори една ледена Загорка - даже не ми се допи ... много. Добре е така без пиене. Това гласче, за което говорите го слушам вече около 20 години smile Стари приятели сме с него, но като се появи един среден пръст и му казвам да ходи да се ш*на smile Щом аз мога, всеки може да му го каже - всеки ден, всеки час, ако трябва.

magisd Дата: Сряда, 22-11-2017, 7:37 PM |Съобщение 107
С опит във форума
Постове: 124
Разсмя ме Александър с твоя стар приятел гласчето.Нали си чувал приказката,че както приятел може да те нагласи,никой не може.Та бии постоянен игнор на гласчето,то е голям досадник,но не е невъзможно.Така ,че успех напред и никакво отказване.

tanyaivanova1984 Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 9:18 AM |Съобщение 108
С опит във форума
Постове: 42
Благодаря ви,че мислите И за мен!
Как да съм!?Не се отказвам,но ето това гласче ,за което говорите не го понасям.Отново четири дни не пих и снощи пак се осрах.Днес се сещате,колко виновна се чувствам.Сега няма да имам проблеми 3-4 дни и като се почувствам добре и ми е спокойно ,идва онзи момент,в който това гадно гласче се прокрадва в мислите ми и ме побеждава.
И така.Една вечер пия,три не пия.
Успокояващото е,че започнах да сбъдвам неща,които във времето отлагах.Малко по малко.
Трябва да се опитам да преборя ето този тънък момент,в който се чевствам добре и щастлива и веднага ми се допива.
Успех на всички!Няма да се отказвам,все някога ще стане.
Искам да попитам,има ли вариант ,когато ти се допие и не можеш да се отърсиш от мисълта за пиене,да поговориш с някого по телефона например?Защото на мен не ми помага ,поне все още не,когато започвам да чистя примерно или да играя с детето.Правя го,но мисълта не изчезва и след час примерно посягам към чашата.Предполагам,че когато съм в тази ситуация и поговоря с някого,ще устискам.Със сигурност няма да стане по-зле ако опитам.Какво мислите?

shundi Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 9:54 AM |Съобщение 109
С опит във форума
Постове: 146
КАто за начало, махни всякакъв алкохол, да нямаш нищо под ръка! С разговорите, нямам опит, може би помага, доста хора го правят, било то разговор с приятел или спонсор, някой по-компетентен от мен да каже?Таня , много е трудно и аз съм псотоянно на ръба, когато съм на работа е добре, но събота и неделя, главно прекарвам в леглото с лаптопа и някой сериал, за да се разсейвам, спорта също помага, след фитнес изобщо не ми се пие.Според мен трябва да мине доста време, за да се приборим с посягането към чашката...Както не сме станали  алкохолици за 1 ден така няма и да се оправим за толкова.Но стискай зъби и това е!

magisd Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 9:57 AM |Съобщение 110
С опит във форума
Разбира се,че има такъв варянт Танче.Дири това е много успешно решение.В АА си избират спонсори,и винаги при проблем им звънят,да си поговорят.Когато човек минал през това,което и ти те изслиша олеква много.Така,си на правишния път.Не се отказвай,това,че не става от пъвия път не значи,че няма да успееш.

tanyaivanova1984 Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 10:07 AM |Съобщение 111
С опит във форума
Ето до къде води слабостта ми.Днес трябваше да водя сутринта малката на урок а съм забравила.Звъннаха да ме питат какво става ,а аз си чудя ,как да де измъкна и какво да излъжа.Сега наистина ми стана много тъпо.Чувствам се отвратително,много безотговорно от моя страна.

Започнах да чета една от книгите.Стъпките също ще прочета.
Относно сбиркине и спонсор,това е супер,но аз не мога да ходя на сбирки защото няма кой да гледа детето.Дори на един фризьор ходя с нея.
Shundi,това с махането на алкохола няма да ми помогне.На няколко пъти аз самата съм изливала уискито в мивката или тоялетната,твърдо решена ,че това е краят,но уве магазина е на една крачка разстояние .Аз примерно пия само уиски.В къщи има била,коняк ,вино и каквото се сетиш още,но няма ли уиски не пия.

shundi Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 10:12 AM |Съобщение 112
С опит във форума
Ще успееш, може да не е от раз, то и аз така спирам почвам, това са изпитания, но не трябва да се отказваме, защото дъното е много близо

magisd Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 10:14 AM |Съобщение 113
С опит във форума
Таня сега пиеш само уиски,но повярвай продължиш ли ще пропиеш каквото има.Ако имаш желание пиши ми на лични може да поговорим,мога и да ти дам имената на АА който имат онлайн сбирка,може дори двете да се включим заедно за кураж.Не се предавай.

magisd Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 10:20 AM |Съобщение 114
С опит във форума
Ох не мога да се сдържа,в момента в на кафе нагледно вижда до какво и на къде те води алкохола.Обърква те и съсипва,много тъжно ми стана.

tanyaivanova1984 Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 11:35 AM |Съобщение 115
С опит във форума
И аз го гледах.Много тъжно,наистина!На моменти виждам себе си в нея.

Пуснах си отделна тема.Мисля,че така ще е по-подредено,някак си.А и след време се надявам ,когато си върна назад и прочета през какво съм минала,да се усмихна доволна на себе си.
maqisq,по кое време са онлайн сбирките.Звучи ми идеален вариант да опитам.Ако се случват по обяд ,между 13:00 и 15:00 часа ще е супер.Тогава малката спи и ще ми е много удобно.

magisd Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 11:48 AM |Съобщение 116
С опит във форума
Танче,ще прегледам отново списъка тук,за такива по това време.Иначе знам за такйва на АА пшеничево тя е от 21-до22ч.И мисля,че АА Само за днес имат онлайн сбирка която е от 19ч.Но за да не те подведа ще погледна за сигурните дни и часове.Тук също в списъка на АА ги има групите,дните и часовете на реалните и онлайн сбирките.А колкото до предването,значи и ти си забелязала.Просто милото момиче,как сама вярва и се опитва да убеди всички ,че няма проблем с алкохола а с ПА.И аз донякъде се видях,тя беше слаба,объркана,не способна да мисли адекватно,не способна да се справи с проблемите.Много тъжно дано потърси помощ.

shundi Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 12:15 PM |Съобщение 117
С опит във форума
Момичета, не се филмирайте допълнително!Фокусирайте се в/у собствените си проблеми, знаем какви са те и само напред и нагоре!Много хора има , като нас, същите, млади и стари, които са алкохолици...но не си го признават, дори пред себе си, първата крачка , която ние сме направили вече е да признаеш най-вече пред себе си, че имаш проблем с алкохола, че си подвластен на алкохола дори безсилен.Тази крачка сме я направили, с усилия, успехи, неуспехи , се надявам да се преборим с него(алкохол)!

tanyaivanova1984 Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 12:49 PM |Съобщение 118
С опит във форума
Изсипах бутилката в тоалетната.Колко гадно мирише на джибра.
Уф,сигурно и аз така мириша ,след като пия.Отвратително!
Ние утре заминаваме малко на почивка за уикенда.Мелник,Рилски манастир...добре ще ми се отрази.
Ето,веднага взех да си мисля,как ще устискам вечерта,като седнем някъде.Отивам да си ударя един шамар...:)
Днес Таня!За днес мисли!

shundi Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 12:51 PM |Съобщение 119
С опит във форума
Да, за днес мисли, ще е готино, разнообразие, а на масата, наблегни на  вкусната и полезна храна!

magisd Дата: Четвъртък, 23-11-2017, 1:08 PM |Съобщение 120
С опит във форума
Браво за уискито Помня аз доста бутилки съм изпоизхвърлила при опитите си да спра.Но знаете ли от сегашното си виждане,осъзнавам,че тогава не съм била изкрена в желанието си да спра.Не,че не съм искала,но някак все шикалкавех.Все имах надежда,че от едо понякога няма страшно и,че ще успея някак да го контролирам.Или пък опитвах да спра заради други неща,а не защото аз не искам и тн.Разбирам ви донякъде и защо ви е толкова трудно,все пак вие сте осъзнали проблема си навреме,и някак не си представяте,че за нула време може да запиете от сутринта или да загубите нещо заради тази гад.Но ако сте упорити съм сигурна,че ще успеете да спрете сега навреме.

Форум на АА в България » AA Форум » Форум на Анонимни Алкохолици » Добре дошли!
Page 8 of 9«126789»
Search:

Боже, дари ни смирението да приемаме нещата, които не можем да променим,
смелостта, да променяме нещата, които можем да променим и мъдростта да разбираме разликата.
Hosted by uCoz